Nazywam się Ela Szymanek,
jestem prawniczką, przedsiębiorczynią
i fanką biznesu.

Nazwa Peace & Law przyszła do mnie kiedy mieszkałam na Bali i wtedy myślałam, że wchodząc na rynek z tak oderwanym od tradycyjnego wizerunkiem prawnika, będę się głównie wyróżniać dostarczaniem prawa w lekkiej i zrozumiałej formie, bez zbędnego nadęcia. Po kilku latach prowadzenia biznesu widzę, że tych wyróżników jest znacznie więcej.

To biznesowe i probiznesowe rozwiązania a także wykorzystywanie mojego marketingowego zaplecza i doświadczenia w biznesie online stały się moim znakiem rozpoznawczym.

Tworzę biznes w stylu slow.
A tym jak wygląda to od podszewki dzielę się w swoich social mediach.

Jako posiadaczka talentów Gallupa: AKTYWATOR| MAKSYMALISTA | CZAR| DOWODZENIE| KOMUNIKACJA, w moim biznesie stawiam głównie na relacje z innymi ludźmi i dlatego jestem tam, gdzie są oni. Przemawiam na konferencjach, meetupach, organizuję w Poznaniu spotkania prawno-biznesowe „Przemycam prawo, czyli biznesy przy piwie” (więcej znajdziesz tutaj).  Na całkowite skupienie się na rzecz osób, które wspieram prawnie wraz z zespołem, pozwala mi butikowy rozmiar mojej kancelarii (i nie mam zamiaru zmieniać jej rozmiaru!).  

Zawodowo?

  • Pracę w kancelarii na pełen etat zaczęłam już w wieku 19 lat. Miałam wielkie szczęście pracować nad sprawami cywilnymi u boku Adwokat Lidii Dzięcioł, czerpiąc garściami z jej niezwykłego rzemiosła i jednocześnie ucząc się etyki pracy prawnika. Tytuł magistra prawa uzyskałam w 2012 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziale Prawa i Administracji.

  • Mieszkając w Londynie odbywałam praktykę w kancelarii Osbornes Law, gdzie pracowałam głównie nad sprawami odszkodowawczymi. Ten okres oceniam jako zwrotny w mojej karierze, ponieważ praca w innym systemie prawnym pokazała mi zupełnie inne od polskiego podejście do prawa. Prawnicy kładli ogromny nacisk na mówienie do Klientów ich językiem oraz… unikali sądów jak ognia. W końcu  ugodowe załatwianie spraw służy wszystkim, bo zaoszczędza czas, stres i pieniądze.

  • Przed założeniem Peace & Law kilka lat spędziłam pracując w dziale marketingu w poznańskiej agencji interaktywnej Advox, a następnie Marafiki. Ten czas zaowocował “poznaniem internetu od podszewki” i zaznajomieniem się ze środowiskiem IT, co skierowało moją uwagę na te tematy od strony prawnej. W aktualnej praktyce prawo internetu, e-commerce oraz IT zajmują większą część obszaru moich specjalizacji.

Specjalizuję się głównie w prawie autorskim i e-commerce.
Mój konik to umowy.

Obsługuję głównie artystów, właścicieli biznesów online i e-commerce. Znajduję wiele punktów wspólnych z ludźmi, którym nie są obce ryzyko i odwaga w wyrażaniu siebie.

W 2019 r. ukończyłam studia podyplomowe w Szkole IP przy Centrum Praw Własności Intelektualnej im. Hugona Grocjusza w Warszawie. W 2020 r. podjęłam współpracę z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku na kierunku „E-marketing i e-commerce. Biznes w internecie”.

Zaufali mi.

Chcesz być na bieżąco z prawem & biznesem w stylu slow?
Dołącz do newslettera!

Sprawdź koniecznie jaką ofertę przygotowałam dla Ciebie.

A jeśli masz dodatkowe pytania,
porozmawiajmy!