Ela Szymanek peace and law

Nazywam się Ela Szymanek,
jestem prawniczką, przedsiębiorczynią
i fanką biznesu.

Nazwa Peace & przyszła do mnie kiedy mieszkałam na Bali i wtedy myślałam, że wchodząc na rynek z tak oderwanym od tradycyjnego wizerunkiem prawnika, będę się głównie wyróżniać dostarczaniem prawa w lekkiej i zrozumiałej formie, bez zbędnego nadęcia. Po kilku latach prowadzenia biznesu widzę, że tych wyróżników jest znacznie więcej.

To biznesowe i probiznesowe rozwiązania a także wykorzystywanie mojego marketingowego zaplecza i doświadczenia w biznesie online stały się moim znakiem rozpoznawczym.

Tworzę biznes w stylu slow.
A tym jak wygląda to od podszewki dzielę się w swoich social mediach.

Jako posiadaczka talentów Gallupa: AKTYWATOR| MAKSYMALISTA | CZAR| DOWODZENIE| KOMUNIKACJA, w moim biznesie stawiam głównie na relacje z innymi ludźmi i dlatego jestem tam, gdzie są oni. Przemawiam na konferencjach, meetupach, organizuję w Poznaniu spotkania prawno-biznesowe „Przemycam prawo, czyli biznesy przy piwie” (więcej znajdziesz tutaj). Ale także z tego względu mojego usługi są każdorazowo bardzo personalizowane. Na całkowite skupienie się na rzecz osób, które wspieram prawnie, pozwala mi butikowy rozmiar mojej kancelarii (i nie mam zamiaru zmieniać jej rozmiaru!). Doskonale pamiętam sprawy moich Klientów, ich biznesy i potrzeby.

Zawodowo?

  • Pracę w kancelarii na pełen etat zaczęłam już w wieku 19 lat. Miałam wielkie szczęście pracować nad sprawami cywilnymi u boku Adwokat Lidii Dzięcioł, czerpiąc garściami z jej niezwykłego rzemiosła i jednocześnie ucząc się etyki pracy prawnika. Tytuł magistra prawa uzyskałam w 2012 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziale Prawa i Administracji.

  • Mieszkając w Londynie odbywałam praktykę w kancelarii Osbornes Law, gdzie pracowałam głównie nad sprawami odszkodowawczymi. Ten okres oceniam jako zwrotny w mojej karierze, ponieważ praca w innym systemie prawnym pokazała mi zupełnie inne od polskiego podejście do prawa. Prawnicy kładli ogromny nacisk na mówienie do Klientów ich językiem oraz… unikali sądów jak ognia. W końcu  ugodowe załatwianie spraw służy wszystkim, bo zaoszczędza czas, stres i pieniądze.

  • Przed założeniem Peace & Law kilka lat spędziłam pracując w dziale marketingu w poznańskiej agencji interaktywnej Advox, a następnie Marafiki. Ten czas zaowocował “poznaniem internetu od podszewki” i zaznajomieniem się ze środowiskiem IT, co skierowało moją uwagę na te tematy od strony prawnej. W aktualnej praktyce prawo internetu, e-commerce oraz IT zajmują większą część obszaru moich specjalizacji.

Specjalizuję się głównie w prawie autorskim i e-commerce.
Mój konik to umowy.

Obsługuję głównie artystów, właścicieli biznesów online i e-commerce. Znajduję wiele punktów wspólnych z ludźmi, którym nie są obce ryzyko i odwaga w wyrażaniu siebie.

W 2019 r. ukończyłam studia podyplomowe w Szkole IP przy Centrum Praw Własności Intelektualnej im. Hugona Grocjusza w Warszawie. W 2020 r. podjęłam współpracę z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku na kierunku „E-marketing i e-commerce. Biznes w internecie”.

Zaufali mi.

Chcesz być na bieżąco z prawem & biznesem w stylu slow?
Dołącz do newslettera!

Sprawdź koniecznie jaką ofertę przygotowałam dla Ciebie.

A jeśli masz dodatkowe pytania,
porozmawiajmy!