Peace and law to
połączenie hipisowskiego ducha
z prawniczą walecznością.

Taka jestem właśnie ja. Elżbieta Szymanek. Z jednej strony artystyczna dusza, pełna pasji do tańca, pisania. Medytująca joginka pasjonująca się ludźmi. Podróżniczka, mieszkająca w przeszłości na Bali, w Tajlandii,  Londynie i z podróżą dookoła świata na koncie.

Z drugiej strony prawniczka, dla której sprawiedliwość i uczciwość to podstawowe wartości, czerpiąca satysfakcję z siłowni intelektualnej, jaką daje jej wczytywanie się w przepisy i ich nieograniczone możliwości interpretacji. Moje silne cechy charakteru takie jak wnikliwość i upór  zdecydowanie służą mi w życiu zawodowym.

W każdej sytuacji
wypatruję szansy wygranej.

Zawodowo?

  • Pracę w kancelarii na pełen etat zaczęłam już w wieku 19 lat. Miałam wielkie szczęście pracować nad sprawami cywilnymi u boku Adwokat Lidii Dzięcioł, czerpiąc garściami z jej niezwykłego rzemiosła i jednocześnie ucząc się etyki pracy prawnika. Tytuł magistra prawa uzyskałam w 2012 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziale Prawa i Administracji.

  • Mieszkając w Londynie odbywałam praktykę w kancelarii Osbornes Law, gdzie pracowałam głównie nad sprawami odszkodowawczymi. Ten okres oceniam jako zwrotny w mojej karierze, ponieważ praca w innym systemie prawnym pokazała mi zupełnie inne od polskiego podejście do prawa. Prawnicy kładli ogromny nacisk na mówienie do Klientów ich językiem oraz… unikali sądów jak ognia. Okazuje się, że ugodowe załatwianie spraw służy wszystkim, bo zaoszczędza czas i pieniądze. Wieloletnie sprawy w sądach wypalają i na koniec nie dają satysfakcji, jeśli na przykład pozwany po drodze staje się niewypłacalny.

  • Przed założeniem Peace & Law kilka lat spędziłam pracując w dziale marketingu w poznańskiej agencji interaktywnej Advox, a następnie Marafiki. Ten czas zaowocował “poznaniem internetu od podszewki” i zaznajomieniem się ze środowiskiem IT, co skierowało moją uwagę na te tematy od strony prawnej. W aktualnej praktyce prawo internetu, e-commerce oraz IT zajmują większą część obszaru moich specjalizacji.

Specjalizuję się głównie w obsłudze artystów, przedsiębiorców
i twórców internetowych.

Znajduję wiele punktów wspólnych z ludźmi, którym nie są obce ryzyko i odwaga w wyrażaniu siebie.

W 2019 r. ukończyłam studia podyplomowe w Szkole IP przy Centrum Praw Własności Intelektualnej im. Hugona Grocjusza w Warszawie. W 2020 r. podjęłam współpracę z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku na kierunku „E-marketing i e-commerce. Biznes w internecie”.

Sprawdź koniecznie jaką ofertę przygotowałam dla Ciebie.

A jeśli masz dodatkowe pytania,
porozmawiajmy!